2010 m. rugsėjo 21 d.

Pirštukų masažas

        Mes gerai žinome, kad   bet kokie  pirštų žaidimai, masažas, yra svarbūs ikimokyklinio amžiaus vaikams, nes   teigiamai veikia kalbos bei mąstymo centrus, skatina vaiko kalbos raidą. 
       Ikimokyklinukai mėgsta piešti, spalvinti knygutes. O jei vaikui, prieš pradedant piešti, pasiūlyti pažaisti su pieštukais,  masažuoti pirštelius ir delniukus? Tai nėra sudėtinga, reikia turėti tik  "briaunotus" pieštukus. Vaikas pats gali išmokti masažuoti  pirštus,  delnus, pirštų pagalvėles  braukydamas įvairiomis kryptimis. Toks masažas ir žaidimai su pieštukais padeda vaiko kalbos vystymuisi, lavinama  smulkioji motorika.
       Siūlau  tai išbandyti. 
   
Visų vaikučių namuose gyvena pieštukai. Pažiūrėk, kokie jie visi skirtingi: ilgi, trumpi, stori, ploni, įvairiaspalviai. Su pieštukais - tu spalvini, pieši, rašai raides, skaičius. Bet ar žinai, kad gali ir žaisti su savo pirštukais? Paimk pieštukus ir pažaiskime kartu. Linksmasis pieštukas tau linki sėkmės! 
                       

  • Rieda rieda mus pieštukas, tai pirmyn, tai atgal, tai kairėn tai dešinėn 
Pieštuko ridenimas stalo paviršiumi. 
Paimk storą pieštuką . padėk jį ant stalo ir paridenk vienu delniuku, po to kitu. Ir taip keletą kartų.
  


  •  Kuriu kuriu ugnelę
Ridename  pieštuką tarp delniukų. 
Padėk pieštuką ant vieno delniuko ir uždenk jį kitu. Paridenk pieštuką tarp delniukų  iš pradžių lėtai, po to greitai. O dabar pabandyk ta pati padaryti  su dviem pieštukais.  • Aš mokausi groti
Spaudžiame pieštuką  pirštų galiukais  
 Paspausk pieštuką kiekvienu pirštelio galiuku. Spausk stipriau!
  • Slėpynės 
Suspausti  pieštuką  delne. 
Paimk trumpa pieštuką ir sugniaužk  kumštuką, paslėpk. O  dabar paslėpk kitoje  rankelėje. 


Sėkmės!
 

Komentarų nėra:

 
Blog Design by Ammupappa