2010 m. rugsėjo 29 d.

Pratimai oro srovei išgauti

  Ugdant vaikų kalbą, labai svarbu mokyti vaikučius atlikti įvairius pūtimo pratimus, kurie  būtini kalbiniam kvėpavimui ir oro srovės stiprumui  suvokti. Siūlau kelis pūtimo pratimus, mokantis garsų s, z tarimo:
  • Kamuoliukai šoka

       Liežuvis platus, įremtas į apatinius dantukus arba nežymiai iškištas tarp dantų, lūpas įtempti šypsenai. Prie apatinės lūpos priglausti buteliuką (viduje vatos kamuoliukas). Pūsti „šaltą vėją“ į buteliuką. Vatos kamuoliukas turi šokinėti.

  • Riesta uodegėlė
        Lūpas įtempti į šypseną. Liežuvis platus, įremtas į apatinius dantukus arba nežymiai iškištas tarp dantų. Prie liežuvio galiuko prilipinti  popierinę juostelę (riesta). Pūsti „šaltą vėją“ į juostelę.
  • Lašelio  piešinys
         Nusišypsoti, kokteilinį šiaudelį (kietesnį ir platesnį) įdėti per liežuvio vidurį, truputi prikąsti. Pūsti į šiaudelį ir varinėti vandens lašelį.

  • Kas toliau nuvarys kamuolį
    Nusišypsoti. Padėti platų liežuvio galiuką ant apatinės lūpos ir ilgai pūsti  į vatos kamuoliuką, ridinėjant jį į vartus.. Negalima prikąsti (įtraukti) apatinės lūpos.
  • Vanduo verda
        Nusišypsoti, lūpas įtempti į šypseną. Pūsti į vandenį per šiaudelį, laikant jį tarp dantų.  Pratimus darykite  su pertraukomis. Kiekvieną pratimą kartoti ne daugiau kaip 3 - 4 kartus.

  Sėkmės ! 

  Komentarų nėra:

   
  Blog Design by Ammupappa